Fotenie portrétov v iný ako svadobný deň?

Chceli by ste mať kreatívne fotenie portrétov mimo svadobného dňa a tak si ušetriť zhon počas svadobného dňa? Výhodou nie je len ušetrený čas v svadobný deň, ktorý môžete využiť inak, ale získate aj krajšie fotografie.

Ako je to možné? Dôvodom je to, že deň, ktorý si vyhradíme na fotenie kreatívnych svadobných fotiek môžeme využiť naplno a to znamená, že môžeme za ideálnym miestom cestovať a venovať tomu viac času. Najkrajšie na tom je to, že na fotení nie je „svadobný stres“ a nevesta i ženích sú v úžasnej nálade a sústredia sa iba na fotenie.

Ak máte svadobný obrad v doobedných hodinách a túžite po portrétnych svadobných fotografiách, je veľmi ťažké nájsť miesto medzi obradom a časom na fotenie. Riešením môže byť fotenie po obrade a nechať svadobných hostí samých, čo je tá horšia alternatíva alebo využiť fotenie v iný ako svadobný deň.

Fotenie môže prebiehať na viacerých miestach a rôznych časoch, čo dodá fotografiám rozmanitosť. Môžete mať fotografie pri zapadajúcom slnku, či nočnej oblohe alebo v kaviarničke vo Viedni. Ak máte vysnívané miesto, ale cestovaním by sme stratili veľa času, tak je to jednoznačne dôvod rozhodnúť sa pre fotenie mimo svadobného dňa.

Viete si predstaviť fotiť uprostred týždňa, keď vo vašich obľúbených miestach nie sú žiadni ľudia? Stáva sa, že v sobotu stretneme viac novomanželov v parčíku a sme nútení hľadať nové alternatívy.

Tak prečo sa nefotia všetci pred svadobným dňom?

Dôvodom môže byť to, že cena za fotenie svadby sa navýši o účes a líčenie, ale taktiež nevesty nevedia veľakrát prehovoriť svojich nastávajúcich, aby pretrpeli jeden deň navyše s fotografom :)
Týmto vyzývam všetkých budúcich ženíchov, aby zvážili svoje rozhodnutie na základe hore spomenutých výhod.

Hlavné (ne)výhody v skratke:

+ ušetrený čas počas svadobného dňa
+ možnosť navštíviť viac miest
+ veľa času a žiaden stres počas fotenia
+ rôznorodosť fotografií na základe svetla (západ slnka, večerné svetlá mesta,..)
+ dobrá nálada a uvoľnenosť počas fotenia, čo je vidieť aj na samotnom výsledku
+ ideálne riešenie ak máte svadobný obrad veľmi skoro (okolo 12:00)
navýšenie ceny o líčenie
pre ženíchov je to náročné :)

Takúto možnosť využili aj Milan s Ľubkou a fotili sa v neďalekom Rakúsku: