Ako pracujeme a prečo fotíme :)

Sme manželia Majka (grafika,upratovanie, zábava detí, atmosféra) a Jojo (fotograf, marketér, kutil, psychológ, dieťa).

Manželka vyrastala medzi 8 súrodencami a vyštudovala pedagogiku, ktorú si aj vyskúšala v praxi, kde po roku odišla na MD, aby sa uživila z toho učiteľského platu :)

Majka sa stará hlavne o termíny,  aby som na nič nezabudol, potom ma kope do zadku, aby boli fotky kvalitne a včas hotové.  Potom uprace celý ateliér vždy bez rečí a pekne zladí všetky kombinácie a farby. Keď niekto chce oslavovať napríklad prvý rôčik, tak napečie tortu, ktorú ja už iba dopatlám :)

Vždy krásne zabalí fotografie, vypíše štítky, napíše rodinkám a potom zase ide buď upravovať fotky alebo upratať ateliér pred fotením :)

Na fotení mi vždy pomáha s výberom farieb šiat alebo ak sú detičky hanblivé, tak si ich získa oveľa rýchlejšie. Taktiež ma veľa krát drgne, že viac rozprávam ako fotím a preto je mojou veľkou oporou a dodáva foteniu taký ten pokoj a harmóniu.

Ja toho robím o trošku menej ako moja manželka, pretože ja mám tú krásnu časť a to je rozprávanie sa s vami a rozosmievanie a uvoľnenie tej atmosféry, fotenie je pre mňa iba zachytenie tej nálady, čo sme tu s manželkou spolu spravili.

Celý čas mi ide iba o to, aby ste získali fotografie, ako keby vás fotil kamarát alebo rodina. Väčšina sa fotí nerada a preto je dôležité prvú pol hodinu iba sa tak zabávať, popíjať kávičku, prípadne sa hrať s hračkami, čo tu máme.

Pýtam sa vás otázky na základe čoho zistím akú máte predstavu, ako sa cítite a využijem svoje skúsenosti, ktoré som načerpal z minulosti.

Okrem fotenia a upravovania fotografií sa venujem aj kutilstvu, kde ateliér prerábam podľa inšpirácii, ktoré som našiel na internete (drevená stena, podlahy, nábytok výroba,..). Potom sa snažím ešte dávať na internet nové fotografie, aby ste si nás vôbec všimli, že existujeme :)

Občas aj robíme po nociach, pretože milujeme svoje dve detičky (Filip a Sofia), ktoré nechceme, aby nás videli pri počítačoch :)

Niekedy máme pocit, že robíme viac, ako keby sme boli v práci, ale nás to neskutočne baví, si sem volať úžasných ľudí, ktorí sa tu dobre cítia a ich steny budú obklopovať naše fotografie, ktoré im budú robiť radosť každý deň.

Taká vysmiata fotografia na stene vás rozosmeje vždy, aj niekoľko krát za deň a vy si možno spomeniete aj na nás, takže máme kúsok miesta vo vašom srdci :)

Ak chcete o mne vedieť viac, tak možno vás bude zaujímať moje ťažké detstvo tu alebo rozbiehame občianske združenie na pomoc všetkým.

Založil som skupinu slovenských fotografov, robieval som aj skupinové workshopy (ak máš záujem napíš) a taktiež robím aj individuálny – ročný.